Pradinis arrow Įspūdžiai arrow G'day mate! Viva Australia!
Sveiki, portalas buvo atnaujintas. Spauskite čia.

Nuorodos

G'day mate! Viva Australia! El. paštas
2009-02-28

Įspūdžiais dalinasi Destinas.

 

Image
Little Congwong Beach
Kadangi daug čia jau aprašyta kelionių į įvairiausius Europos nudistų paplūdimius, tai ir aš noriu prisidėtų prie pasakotojų klubo. Aš papasakosiu apie tolimosios Australijos tris Sydney nudistų paplūdimius, kuriuos teko apankyti ir prieš du metus, ir šiais metais sausio mėnesį. Tad šviežiausos nuotaikos ir rašau jums apie Sydney smėlėtas ir saulėtas pakrantes.

 

Aplink Sydney priskaičiuojama apie 60 paplūdimių. Bet ir patys mano draugai australai teigia, kad tikrai neįmanoma visus aplankyti, ir juolabiau nesiruošia tai daryti, nes kiekvienas turi kelias savo mėgstamas vietas ir dažniausiai ten eina. Nenuostabu, nes tie paplūdimiai tikrai gana skirtingi, ir žinoma kiekvienoj vietoj renkasi vis kita publika. O kur eiti, pasirinkimo tikrai yra. Sakykim, vieni labiau mėgsta ant smėliuko pagulėti (Maroubra paplūdimys, kiekvienam paplūdimy smėliukas vis kažkuom skiriasi) , kitiems ant žolytės mieliau (Bondi, Bronte), tretiems svarbu kad ramu būtų (Tamarama), ketvirtiems kad kaip tik kas nors žaistų, būtų kompanija, banglenčių (Bronte, Manly). Savo atskiru ruožtu yra ir aibė šeimos paplūdimių, kurie, kaip teigia gelbėtojai, yra apsaugoti nuo ryklių (Balmoral, Little Bay). Cooge beach garsėja kaip jaunimo paplūdimys. Pats pačiausias pasaulyje paplūdimys yra pripažintas Bondi paplūdimys.  „Bondi yra Nr.1 visame pasaulyje“, - teigia visi australai.  Jei tik atvažiuoja kokia įžymybė, tai būtinai apsilanko Bondi paplūdimyje ir pilni laikraščiai rašo, kad koks tai Borat aplankė Bondi (prieš du metus). Šiais metais tai buvo skandalas, kad Paris Hilton pametė savo videokamerą Sydney, tai visi australai kaip ir juokauja, kad būtent Bondi ir pametė, nes ištisi laikraščiai rašė, kad Paris aplankė Bondi!!! :D

 

Kadangi pasirinkimo yra, man, žinoma, norėjosi aplankyti ir nudistų paplūdimius. Oficialiai Sydney yra trys nudistų paplūdimiai. Iš oficialių lankydavau du, iš neoficialų lankydavau vieną, nors tiesą pasakius, šiek tiek į šoną paėjus nuo paplūdimių, yra begalė vietų ant uolų, kuriuose tikrai gali aptikti nuoginėjančių žmonių, nes vietos prie jūros tikrai labai daug ir nuošalią vietelę galima atrasti.

 

Jei kartais tektų važinėtis po Sydney visuomeniniu transportu, tikrai rekomenduočiau imti GreenPass nuolatinį, kuris savaitei kainuoja 46 AUD. Su juo galėsite ir važinėti autobusais, ir traukiniais, ir plaukti laivais didesnėj teritorijoj nei RedPass nuolatiniu. Jei visą savaitę kažkur tikrai važiuosite, tai garantuotai apsimoka pirkti nuolatinį, nes minimum kelionė į vieną pusę traukiniu 3 AUD, autobusu 1.80 AUD. Kadangi iki paplūdimių neprivažiuoja nei vienas traukinys, ir teks keliomis transporto priemonėmis, nuolatinis yra geriausia išeitis. Plius, jei norėsite aplankyti nudistų paplūdimius, GreenPass nuolatinis tikrai leis juos pasiekti be papildomo mokesčio.

Žinoma, mano nuomonė gali skirtis nuo kitų nuomonių.

 

Jaukus oficialus paplūdimys - Cobblers Beach

 

Nusigauti iki šio paplūdimio nuo Sydney Town Hall (Sydney miesto rotušės) užtrunka apie 40 minučių.  Įsėdę į autobusą numeriu 244, jus nuveš į Sydney Harbour National Park. Nežinau, ar ten paskutinė stotelė ar ne, bet tikrai visi žmonės išlipa, ir kaip vėliau paaiškėja, jie visi eina į nudistų paplūdimius. Tam parke yra du oficialūs nudistų paplūdimiai. Kai išlipi iš autobuso, į kairę pusę nuo kelio paėjus penkias minutes, yra mano lankomas Cobblers Beach, į dešinę nuo kelio, irgi paėjus apie 5 minutes, yra Obelisk Bay Beach. Obelisk Bay Beach yra dvigubai didesnis, tačiau pasivaikščioti nuogiems ten vietos daug nėra, nes aplink vien tik krūmai, bruzgynai. Beje, Obelisk Bay Beach neoficialiai yra gėjų-lesbiečių paplūdimys, tad nenustebkite pamatę labai daug besibučiuojančių, ar dėmesį rodančių tos pačios lyties asmenų, kurie deginasi šalimais.

Į kairę nuo stotelės yra, sakyčiau, tikresnis nudistų paplūdimys Cobblers Beach. Tikresnis, nes ten jau renkasi įvairesni žmonės, ir praktiškai beveik visi būna nuogi, ko nealėčiau pasakyti apie Obelisk Bay Beach. Tai labiau būtų panašu į šeimos nudistų palūdimį. Yra vietos gulėti ant smėliuko, bet jei smėliukas kartais pradeda per daug nervinti, galima čia pat atsigulti ant žolytės. Jei užsimanote pasivaikčioti, galima pamiklinti pėdas ant uolų. Tiesa, ant uolų šitam paplūdimy nepasideginsi, nes čia uolos šiek tiek šiurkštokos, ir vietos nelabai tinkamos gulėti. Taip pat žmonėms, kurie paniškai bijo būti nuogi, gali šiek tiek trikdyti tolumoje esantys namai. Bet realiai tie namai taip toli, kad į galvą imti tikrai nevertėtų. Tiesiog atsiveria gražus vaizdas. Kaip ir visuose paplūdimiuose, taip ir šitam, kas valandą atplaukia laivas-kioskelis, ir ramiausiai nuogi su pinigais rankoje galite nueiti nusipirkti kokio nors gėrimo ar ledų.

 

Tiesa, po sūrių maudynių nusiprausti negalėsite - čia dušo neradau.

 

 

 

Gražiausias vaizdo paplūdimys - Lady Bay Beach

 

Jei norite mėgautis vaizdais ne tik būdami paplūdimyje, bet ir keliaudami, kelionė į šį paplūdimį man būdavo pati maloniausia. Visi Sydney viešojo transporto laivai švartuojasi Circular Quay. Link šio paplūdimio nuo Circular Quay galima nusigauti ir autobusu, tačiau neatimkite sau malonumo paplaukioti nuostabiausiomis Sydney įlankomis. Vaizdai atsiveria pasakiški. Nameliai ant pakrantės, aibė įvairių dydžių laivų ir jachtų praplaukiančius pro jus, vėjas, smaragninis vanduo, Sydney Opera House. Laivai yra viešojo transporto dalis, todėl savaitinis GreenPass bilietas galioja ir laivuose. Iš ketvirtosios platformos, laivai į Watson Bay plaukia kas pusvalandį, 10.10 am, 10.40 am, 11.10 am, ir taip toliau. Tiesa, nenuplaukite kur kitur, nes teks grįžti: iš visų kitų laivų stotelių kryptis yra tik viena – į Circuar Quay, kuriame gali pakeisti laivą ir plaukti kitur. Aš kartą apsižiūrėjau ir nuplaukiau ne į Watson Bay, bet į Mosman Bay. Nieko, nors smagiai pasiplaukiojau, nes vaizdai smaragdinio vandens fone yra neišpasakojamai gražūs.

 

Taigi, nusigavę iki Watson Bay, reiks paeiti kokius penkiolika minučių iki Lady Bay Beach. Čia vėl yra kažkoks saugomas parkas, kuriame žmonių būna tik vienas kitas. Apie dešimt minučių paėję nuo prieplaukos į šiaurę, reiks praeiti vieno bendro paplūdimio kampą. Čia yra dušas, tad grįždami po sūrių maudynių, malonu nusiplauti visą sūrumą. Dar už penkių minučių kelio pajūriu yra oficialus nudistų paplūdimys. Beeinant vėl negalėjau atsistebėti, kaip gali derėti miestas su gamta.

 

Pats Lady Bay Beach yra panašaus dydžio kaip Cobblers Beach, tačiau smėlio ruožas dvigubai siauresnis. Čia visą dieną šviečia saulė, tik iki 10 ryto saulė dar neapima kai kurių plotų. Rinkdamiesi vietą, reikia atkreipti dėmesį, kad saulė dienos metu eina ne pietiniu, o šiauriniu dangaus skliautu. Šis faktas man visada sukeldavo šypseną. Šitam paplūdimy tradiciškai galima degintis ant smėlio, bet aš mieliau rinkdavausi gulėti ant uolų – tos uolos plokščios, lygios ir labai patogios gulėti. O ir saulė tikrai gerai imdavo. Žalios vejos čia nėra, tad norintys nuoginėti ant žolytės, rinktųsi Cobblers Beach.

 

Šiame paplūdimyje tolumoje atsiveria vaizdas į Sydney dangoraižius. Ir vėl gražūs vaizdai. Kartais tolumoje praplaukdavo laivai. Šitoj vietoj yra daugiausiai vietos nuoginėti palei pakrantes, todėl kas nemėgsta gulėti, čia ištisai gali nuogi nagrinėti uolas, tyrinėti gamtą ir mėgautis švelniu vėjeliu.

 

Kas mėgsta būti vieni, tarp uolų gali atrasti lygių plotelių, kur niekieno netrukdomi gali drąsiai nusirengti ir nevaržomi jokių pašalinių žvilgsnių degintis nuogi.

 

 

 

Neoficialus, bet jaukiausias paplūdimys – Little Congwong Beach

 

Šitą vietą atradau atsitiktinai prieš du metus, bandydamas kas kart išbandyti vis kitą paplūdimį. Gaila, tačiau prieš du metus čia buvo daugiau nuogalių ir mažiau vadinamų „trikotažinių“. Susipažinęs su vietiniu nuogaliumi, išaiškėjo, kad pastaruoju metu į tą paplūdimį vyksta reidai, tad nuogalių ten ir mažėja, nors entiuziastai vilties nepraranda, kad pavyks įteisinti šitą paplūdimį kaip nudistų. Ir vis dar nemažai žmonių ateina degintis nuogi. Jei per policijos reidus pagauna nuogalių, jis gauna baudą 70AUD (apie 125LT). Tad nenuostabu, kad anksčiau čia būta daugiau žmonių. Vieta labai graži savo gamta, labai jauki. Yra toks savadarbis „dušas“, nes yra vamzdys iš kurio bėga gėlas vanduo ir padėti du dideli indai, su kuriais ir galima nusiprausti sūrų vandenį, tada vėl padėti indą, kad vėl prisipiltų vandens. Nežinau, ar čia taip turi būti ar ne, bet taip buvo prieš du metus, yra ir dabar.

 

Susirasti vietą galima arba ant smėlio, arba ant uolų. Vaizdas tolumoje atsiveria į senovinį prancūzų fortą saloje. Nenuostabu, kad šis rajonas ir vadinasi Le Perouse, prancūzišku žodžiu, nes kažkada čia šeimininkavo prancūzai. Į šią, į pietus nuo Sydney vietą, galima nusigauti nuo Circular Quay ekspresiniu autobusu X94 per 25 minutes. GreenPass galioja ir čia.

 

Sunku pasakyti, kodėl man čia buvo jaukiausia. Galbūt dėl to, kad vistik čia buvo mano pirmasis nudistinis paplūdimys, kuriame išdrįsau pabūti nudistu. Būtent čia pirmą kartą pajutau nudizmo laisvę. Suprantama, kad jaukumas kiekvienam žmogui yra kitoks, tad jei kam teks pabūti Sydney, manau tikrai atras bent vieną jaukų ir mielą paplūdimį. Tuo tikrai neabejoju.

 

 

Pagrindinė australiškos vasaros taisyklė – kremas nuo saulės (30+), kepurė, akiniai ir geriamas vanduo. Tokį sakinį sakydavo per visas radijo stotis ir kitas masinio informavimo priemones. Ir tikrai negalvokite, kad kremo neprireiks, nes po dienos, tikrai suprasite kodėl :)

 

Bendrais bruožais papasakojau apie Sydney paplūdimius. Jei kam būtų įdomūs ir kiti dalykai, užduokite klausimus komentaruose. Ir jei prisikaups pakankamai klausimų, būtinai pasistengsiu parašyti dar vieną atsakomąjį pasakojimą :)

» 8 Komentarai
1Komentaras
 2009-02-28, 16:10parašė Marcius50
Ačiu už įdomų ir išsamų aprašyma. Labai gražios ir profesionaliosm nuotraukos. Kai pas mus žiema, pasidžiaugti vasaros maudynėmis puiku, nors ir virtualiai. 
Ačiu Destinui. Kas žino , gal ir teks pasinaudoti aprašymu:)
2Komentaras
 2009-03-01, 15:03parašė zilmikas
Super pasakojimas
3Komentaras
 2009-03-02, 16:40parašė BOHEMA
GRAZUS APRASYMAS,MALONU TOKIUOSE PO TO IR APSILANKYT ESANT GALIMYBEM
4Komentaras
 2009-04-06, 17:16parašė BOHEMA
http://www.nudebeachesyes.org/ Amerikos nudistu puslapis
5Komentaras
 2009-04-06, 22:07parašė Leo
Pradedu isimyleti Australija :)
6Komentaras
 2009-04-08, 22:33parašė fainuolyte
Saunuolis,Destinai,labai aciu uz superini aprasyma :)) tarsi pati Australijoj pabuvojau :)))
7Komentaras
 2009-04-26, 16:33parašė Destinas
Kartais norisi pasidalinti savo susižavėjimais. Tačiau bijau, kad tas susižavėjimas Australija nepereitų į ligą... :)
8Komentaras
 2010-11-05, 23:46parašė Jolla
Fantastiskos foto, gaila, kad Australija taip toli... Malonu suzinoti puikias pasaulio vietas, labai noreciau aplankyti. Pasvajoti galima, kartais ima ir issipildo... Aciu uz svajones, Destinai, zymiai smagiau gyvent pasidare, 
paskaicius ir pasigrozejus vaizdeliais!!!
» Publikuoti komentarą
El.paštas (nebus rodomas kitiems)
Vardas
Antraštė
Komentaras
 liko simbolių
 

Narių prisijungimas

Sveiki, bot